W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, francuska karmelitanka, patronka misji.
    • 2 X – św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.
    • 4 X – św. Franciszek z Asyżu, ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła; w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek.
    • 5 X – św. Faustyna Kowalska, dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski.

1. Rozpoczynamy jutro październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz 11.45. Z kolei młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przychodzi w niedziele o 16.30. Za tydzień w niedzielę na Mszy o 12.00 poświęcenie różańców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

2. Dzisiaj od godz. 16.00 w salce parafialnej będzie możliwość darmowej wymiany glukometrów i nakłuwaczy, a także badanie poziomu cukru i ciśnienia. Zapraszamy wszystkich diabetyków.

3. Zapraszamy dziewczynki które chcą należeć do scholii parafialnej. Próby w każdą niedzielę w salce o godz. 11.00.

Zapraszamy też ludzi młodych, którzy lubią grać i śpiewać do tworzenia zespołu młodzieżowego. Spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy o 20.00.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Chorych z naszej parafii odwiedzimy: ks. Łukasz w piątek 5 października, a ks. Grzegorz w sobotę 6 października od godz. 8.00.

6. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

8. Organizujemy dla małżeństw „Wieczór małżeński”. To dobra okazja, aby małżonkowie znaleźli dla siebie czas                    i wyszli na randkę. Spotkanie odbędzie się 5 października w piątek o 19.00 w Zespole Szkół Katolickich. Najpierw będzie konferencja – świadectwo zaproszonego małżeństwa, a potem czas na spotkanie dla dwojga w przy kawie. Na tę małżeńską randkę należy się zapisać. Informacje i zapisy u ks. Łukasza w zakrystii lub biurze parafialnym.

9. Organizujemy Parafialny Dzień Skupienia w pięknej scenerii kompleksu klasztornego Sióstr Franciszkanek w Orliku na Kaszubach. Wyjazd 6 października w sobotę o 9.00 rano, a powrót ok. godz. 20.00. To dobry czas, aby odpocząć duchowo od codziennego zgiełku. Zapraszamy serdecznie. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

10. Kolejny raz w naszej parafii odbędzie się Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Kurs przedmałżeński odbędzie się 12 – 14 października br. w Zespole Szkół Katolickich. Bliższe informacje u ks. Łukasza i na plakacie.

11. Są jeszcze wolne intencje mszalne: w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 8.30, we wtorek i w czwartek o godz. 17.00 i w środę o godz 10.00. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.