Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
609289

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • .
    • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz 11.45. Z kolei młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przychodzi w niedziele o 16.30. Dziś na Mszy o 12.00 poświęcenie różańców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

2. W sobotę 13 października w łączności z Mszą św. wieczorną ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

3. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

4.W przyszłą niedzielę już po raz 18. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

5. Zapraszamy dziewczynki które chcą należeć do scholii parafialnej. Próby w każdą niedzielę w salce o godz. 11.00.; zapraszamy też ludzi młodych, którzy lubią grać i śpiewać do tworzenia zespołu młodzieżowego. Spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy o 20.00.

6. Kolejny raz w naszej parafii odbędzie się Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Kurs przedmałżeński odbędzie się 12 – 14 października br. w Zespole Szkół Katolickich. Bliższe informacje u ks. Łukasza i na plakacie.

7. Są jeszcze wolne intencje mszalne, w środę o godz 10.00 i w sobotę o godz. 17.00. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

- śp. Roman Pilcek, l. 60, (pogrzeb był we wtorek);

- śp. Felicja Chmiel, l. 85, (pogrzeb był w środę);

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.