Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
609285

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia;
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii;
  • 18 X – św. Łukasza Ewangelisty, święto. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia;
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz 11.45. Z kolei młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przychodzi w niedziele o 16.30.

 

2.Dziś po raz 18. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

3. Zapraszamy dziewczynki które chcą należeć do scholii parafialnej. Próby w każdą niedzielę w salce o godz. 11.00.

4. Zapraszamy młodzież klas 7-ych na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania w piątek na godz. 19.00.

5.Solenizantom i jubilatom tygodnia, szczególnie ks. Łukaszowi, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia

6. Są jeszcze wolne intencje mszalne,w następnym tygodniu. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na nasze parafialne inwestycje.

8. Są jeszcze do nabycia kalendarze na przyszły rok w cenie 5 i 6 zł.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Włoch śladami Jana Pawła II.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

- śp. Grzegorz Danielski, l. 42, (pogrzeb był w piątek);

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.