Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
609272

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 22 X – św. Jan Paweł II, papież;

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz 11.45. Z kolei młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przychodzi w niedziele o 16.30. Modlitwa różańcowa zmienia świat i przynosi obfite owoce, tym którzy się nią modlą, dlatego pragniemy, aby w naszej parafii powstała kolejna róża różańcowa, tym razem rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapisy w zakrystii lub w biurze.

2. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pod chórem wyłożone są kartki na tzw. „zdrowaśki” i na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które odprawiane będą w piątek (2.11) o godz. 17.00, poniedziałek (5.11) o godz. 17.00 oraz w czwartek (8.11) o godz. 17.00. Można zdrowaśki i na Msze święte składać w biurze parafialnym, a także w zakrystii po Mszach św. Przypominamy także o wcześniejszym uporządkowaniu grobów swoich bliskich.

3. Zapraszamy dziewczynki które chcą należeć do scholii parafialnej. Próby w każdą niedzielę w salce o godz. 11.00.

4. W środę i w czwartek w naszej parafii o godz. 15.00 (w czwarek ok 15.20 po pogrzebie) rozpocznie się adoracja NS w intecji powołań w naszej diecezji. Na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a na 16.30 na różanieć. Zapraszamy wszystkich parafian na tę wspólną modlitwę.

5. Są jeszcze wolne intencje Mszalne w środę, piątek oraz sobotę o godz. 8.30. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość poświęcenia nszego Kościoła.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Włoch śladami Jana Pawła II. Zapisy do końca października.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Lewandowski, l. 66. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00 oraz śp. Marek Wałęsa, l. 77, pogrzeb w czwartek o 14.30. Naszych zmarłych braci polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny…