W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.
  • 21 XI – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała
    w świątyni około 12 lat.
  • 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.
  • 24 XI – św. Andrzej Dung Lac i towarzysze – męczennicy z Wietnamu.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Dzisiejsza zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

2. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym – jest to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, czyli również odpust w Przechowie.

3. Chcemy przygotować sZapleczeię na przeżywanie nadchodzącego Adwentu a także naszego grudniowego odpustu, dlatego od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi pochodzący ze Świecia, obecnie notariusz kurii, ks. Jacek Sosnowski. Rekolekcje potrwają od niedzieli do wtorku. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną będą przesunięte z 17.00 na godz. 18.00, aby każdy mógł w nich wziąć udział. Zapraszamy Was serdecznie do skorzystania z tej szansy na duchowe umocnienie w sobie wiary i miłości.

4. W najbliższy piątek, 23 listopada, organizujemy Jesienny Salon Poetycki, którego gościem specjalnym będzie Maria Wilczek z Warszawy – pisarka, redaktor naczelna „Listu do Pani” i prezes Fundacji im. Ks. Janusza Stanisława Pasierba. Będzie to ciekawe spotkanie z postacią ks. Pasierba, jego poezją i nie tylko. Zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 18.00 do auli Szkół Katolickich.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Włoch śladami Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca.