W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

1.Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.45. Dla dzieci szkolnych przygotujemy w plebani, codziennie po roratach, kubek ciepłego kakao. i bułeczkę, aby mogli trochę się rozgrzać i bezpośrednio potem udać się do szkoły W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.

2. Chorych ze Spowiedzią i Komunią świąteczną odwiedzimy 15 grudnia. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

3. W sklepiku parafialnym i w plebanii są do nabycia świece wigilijne i opłatki.

4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze parafialne inwestycje.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Włoch śladami Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca.

6. Dziękujemy Wszystkim którzy brali czyny udział w organizowaniu naszego parafialnego odpustu.

7. Za tydzień – 14 i 15 grudnia – młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania będzie przeżywać swoje rekolekcje ewangelizacyjne GPS. Jest to spotkanie obowiązkowe dla I roku formacji czyli 7-ych klas, a także dla tych z klas 8-ych i trzecich gimnazjum, którzy nie byli na tych rekolekcjach w zeszłym roku. Prosimy młodzież o zabranie indeksów. Rekolekcje będą odbywać się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7. W piątek rekolekcje potrwają od godz. 17.00 do 20.00, a w sobotę od 9.00 do 15.30.

8. W minionym tygodniu odszli do wieczności śp. Maria Witomska l. 89 oraz Rafał Rynkowski l. 46 jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 11.30. Wieczny odpoczynek…