Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
609314

1. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.45. Po roratach dzieci zapraszamy na śniadanko. W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.

2. Dzisiaj w Katedrze w Pelplinie na Mszy z Księdzem Biskupem promocję na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej otrzyma nasz parafianin Kamil Witkowski. Od tej pory p. Kamil będzie pomogał nam w udzielaniu Eucharystii. Życzymy Mu wielu łask Bożych na tę piękną posługę.

3. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Jest to dawne Świętopietrze.

4. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w sobotę 22 grudnia wieczorem od 18.00 do 21.00. Jest to ostatnia spowiedź w Świeciu przed świętami, więc chcemy umożliwić skorzystanie ze spowiedzi tym, którzy późno wracają z pracy. Spowiedzi w innych parafiach Świecia. W Przechowie we wtorek 18 grudnia od 15.30 do 17.00, a w Boboli w piątek 21 grudnia od 10.00 do 12.00 i od 15.30 do 18.00

5. W przyszłą niedzielę na plebanii, o godzinie 18.00 spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej.

6. W poniedziałek Msza za Żywy Różaniec, a po Mszy spotkanie świąteczne w salce.

7. Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania – II rok formacji – z 8 klas i III gimnazjum na spotkanie w czwartek, 20 grudnia, o 19.00.

8. W oba Święta Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W święta jak zawsze nie słuchamy spowiedzi, chyba, że w wyjątkowych przypadkach.

9. Zaraz po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane „Kolędą”. W związku z tymi wizytami nie będzie Mszy św. wieczornych od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele natomiast Msze św. będą w zwykłym porządku. Gdyby ktoś chciał wspomóc nasze remonty parafialne to będzie mógł to uczynić również na kolędach, składając w osobnej kopercie swój datek na ten cel, podając jednocześnie swoje nazwisko i adres.Plan kolęd całości wywieszony jest w gablocie parafialnej. W ogłoszeniach parafialnych będziemy go podawać sukcesywnie na bieżący tydzień.

10. W sklepiku parafialnym i w plebanii są do nabycia świece wigilijne i opłatki.

11. Z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków dostaliśmy nakaz wycinki niektórych drzew w okolicach Krużganków. Drzewa te są chore i zagrażają zabytkowym krużgankom, ze względu na to, że rozległe korzenie niszczą ich fundamenty, a także stanowią zagrożenie w przypadku silnych wiatrów. Wczoraj część z tych drzew została wycięta. Po wycięciu pozostałych nastąpi rewitalizacja całego dziedzińca przykościelnego. Figurę św. Jana Pawła II z dziedzińca zabraliśmy do renowacji.