1.Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

2. W poniedziałek w ostatni dzień starego roku Msza św. o godz. 8.30 będzie w intencji wszystkich zmarłych w tym roku parafian. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy. Msza św. dziękczynna za cały przeżyty rok 2018 będzie o godz. 17.00.

3. We wtorek w Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Pokoju. Msze św. według porządku niedzielnego. W Nowy Rok katolika obowiązuje udział we Mszy św.

4. Trwają wizyty duszpasterskie zwane „Kolędą”. W związku z tymi wizytami nie będzie Mszy św. wieczornych od poniedziałku do czwartku w tym tygodniu. W piątek sobotę i niedzielę natomiast Msze św. będą w zwykłym porządku. Biuro parafialne w czasie kolęd po południu nie będzie czynne.Gdyby ktoś chciał wspomóc nasze remonty parafialne to będzie mógł to uczynić również na kolędach, składając w osobnej kopercie swój datek na ten cel, podając jednocześnie swoje nazwisko i adres.Plan kolęd całości wywieszony jest w gablocie parafialnej. W ogłoszeniach parafialnych będziemy go podawać sukcesywnie na bieżący tydzień.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach czwartkowych prośmy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszajmy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. W sobotę prośmy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem. Okazja do spowiedzi w piątek pół godziny przed Mszami świętymi.

6. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

8. W przyszłą niedzielę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Nie będzie tylko Mszy św o godz. 20.00 ze względu na koncert.

9. Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w kolejnym V Orszaku Trzech Króli, który za tydzień w niedzielę 6 stycznia 2019 roku przejdzie ulicami Świecia. O godz. 13.00 gromadzimy się przed kościołem Niepokalanego Poczęcia NMP – Klasztorkiem, skąd wyruszymy ulicami Sądową, 10 lutego, Mickiewicza i Klasztorną, wracając pod Klasztorek w którym zakończymy Orszak koncertem kolędowym w wykonaniu młodzieży ze wszystkich Szkół Podstawowych naszego miasta. Ukoronowaniem tego uroczystego dnia i orszakowej radości będą kolędy zaśpiewane przez Macieja Miecznikowskiego z dawnego zespołu „Leszcze”, który wystąpi w Klasztorku o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w jego koncercie. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.