Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
596111

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 

 

  • 21 I – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Tego dnia przypada dzień Babci.

 

  • 24 I – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  • 25 I – Nawrócenie św. Pawła Apostoła – święto.

 

  • 26 I – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

 

1. Kończy się dzisiaj czas wizyt duszpasterskich zwanych kolędą. Dzisiaj jeszcze kolęda na ul. Klasztornej i Podgórnej, oraz kolęda dodatkowa, dla tych, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie. Dodatkowe kolędy można zgłaszać w biurze parafialnym jeszcze dziś do południa. Od poniedziałku będą codziennie Msze św. wieczorne, a biuro parafialne czynne będzie we wtorek i piątek od 18.00 do 19.00.

2. Podsumowanie roku 2018 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu.

            W życiu sakramentalnym. Ochrzczonych zostało 42 dzieci, do Pierwszej Komunii przystąpiło 94 dzieci, sakrament bierzmowania przyjęło 40 młodych ludzi, w sakramentalny związek małżeński wstąpiło 11 par, a na cmentarz odprowadziliśmy 46 zmarłych parafian. W niedzielnej Mszy św. uczestniczy średnio około 20 % z 3200 osób mieszkających na terenie naszej parafii. Do Komunii św. przystępuje od jednej trzeciej do połowy wiernych obecnych w Kościele. W ubiegłym roku około 50% rodzin przyjęło kolędę. W styczniu w ramach „muzycznego wydarzenia roku w Klasztorku” wystąpił zespół „Kolęda Nova” z Koncertem Kolęd, a w marcu i listopadzie koncerty zespołu „Familia HP”. Nasi parafianie uczestniczyli w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, w pielgrzymce do Ziemi Świętej i do Bawari oraz Medzugorie, a także w pielgrzymkach krajowych. Liczna grupa dzieci i dorosłych brała udział w porannych roratach.

            W kwestiach materialnych naszej parafii jak zwykle wiele się działo. W połowie roku opłaciliśmy zaległe rachunki wraz z odsetkami za remonty w 2017 Odsetki te wynikły z opieszałości urzędników Urzędu Marszałkowskiego. Przeprowadziliśmy remont korytarza Kościoła prowadzącego do zachrystii, a także salki parafialnej oraz kuchni przy salce. Rozpoczęliśmy rewitalizację przykościelnego dziedzińca. Zaczęliśmy od usunięcia 5 drzew, które zagrażały Kościołowi i Krużgankom. W plebanii dokonaliśmy remontu korytarza na parterze i 1 piętrze oraz schodów. Dokonywaliśmy także jak zwykle drobnych remontów bieżących. Remonty te sfinansowaliśmy z kolekt i darowizn kolędowych.

            Parafia w Nowy rok weszła bez długów, a z tegorocznych Kolęd zebraliśmy prawie 10 000 na dalsze remonty, i jak zawsze z wielkimi nadziejami na przyszłość weszliśmy w kolejny rok.

Takiej głębokiej nadziei na dobry, szczęśliwy i pełen religijnych przeżyć rok życzymy parafianom.

3. Są jeszcze wolne intencje mszalne we wtorek, środa i czwartek o godz. 8.30.

4. Odszedł do wieczności Kazimierz Dziewiątkowski l.81 z ul. Kościuszki 13, pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.