Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
568936

W tym tygodniu W LITURGII:

  • 4 III – św. Kazimierz Królewicz - święto
  • 8 III – Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie - święto.

1. W tym tygodniu przypadaja pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się tego dnia o nowe liczne i dobre powołania do służby Bożej, a także o świętość dla kapłanów.

2. Dziś rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Potrwa on do 10 marca. Od dzisiaj równieżrozpoczyna się czas wielkanocnej Spowiedzi i Komunii św.

3. Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Adoracji Pana Jezusa, aż do Mszy św. wieczornej w dni poprzedzające Wielki Post.

4. W środę (6.03) rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze św. w Popielec z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje bez żadnej dyspensy post ścisły (można zjeść jeden z trzech posiłków do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o godz. 8.30, po której będzie Msza Św. W najbliższy piątek z powodu rekolekcji nie będzie adoracji NS, a Droga Krzyżowa o godz. 17.30 na którą zapraszamy dzieci i młodzież. Po nabożeństwie Msza św. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6. W Środę Popielcową rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne są po wszystkich Mszach w popielec, a w czwartek i piątek po Mszach o 8.30 i 18.00. Dla młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych rekolekcje będą w Środę popielcową o 8.00, w czwartek o 8.30 – Msza św. za zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów ZSP oraz w piątek. Ponadto w ramach rekolekcji dla młodzieży odbędzie się projekcja filmu. Rekolekcje poprowadzi p. Jan Budziaszek z zespołu Skaldowie. Prosimy rodziców, aby przypomnieli o rekolekcjach swoim dzieciom. Serdecznie zapraszamy.

7. Zachęcamy do spowiedzi podczas rekolekcji, która będzie przed każdą Mszą św.

8. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.