Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
813515

1. Dzisiaj po Mszach o godz. 8.00; 10.00 i 12.00 w krużgankach będzie kiermasz wielkanocny przygotowany przez dzieci i rodziców szkół katolickich i przedszkola.

2. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W tym tygodniu Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o godz. 8.30, po której będzie Msza Św. w naszym Kościele. Wieczorną Drogę Krzyżową ulicami miasta rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 w Kościele św. Józefa. Z tego powodu nie będzie u nas Drogi Krzyżowe po Mszy św. o godz. 17.00. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3.Wielka Środa (17 kwietnia) to w naszej parafii dzień spowiedzi świętej wielkanocnej z udziałem księży z dekanatu. Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu. Rano od godz. 8.00 do 8.30, a po południu od 18.30 do 21.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. W czasie Mszy o godz. 12.00 procesja z palami. Gromadzimy się przed dzwonnicą, tam nastąpi obrzęd poświęcenia palma oraz rozpocznie się procesja do kościoła. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci z palmami.

5. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje, a zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Kościerzyny na XXXIV Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia. Szczegóły i zapisy u ks. Łukasza.

7. Spotkanie dla młodzieży z klasy 8. i 3. gim. odbędzie się w najbliższy wtorek o 18.30 w kaplicy szkolnej.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Dariusz Badulas l. 43. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 12.30. Wieczny odpoczynek…