Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
723285

1. Dzisiaj poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. Przed Mszą św. o godzinie 12.00 procesja z palmami.

2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako 34 Światowy Dzień Młodzieży. Wspominając Światowe Dni Młodzieży, łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

3.Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj na godz. 16.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

4. Wielka Środa (17 kwietnia) to w naszej parafii dzień spowiedzi świętej wielkanocnej z udziałem księży z dekanatu. Rano od godz. 8.00 do 8.30, a po południu od 18.30 do 21.00. Natomiast w pozostałych parafiach spowiedź święta w następujące dni: w Wielki Poniedziałek w Przysiersku, a w Wielki Wtorek u św. Andrzeja Boboli rano (10.00-12.00) oraz po południu (15.30-18.00). Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu. W Triduum Paschalne i w święta spowiedzi nie słuchamy – chyba, że w wyjątkowych przypadkach.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne inwestycje oraz po Mszy św. do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Zapraszamy parafian do udziału w Liturgiach TRIDUUM PASCHALNEGO.

6. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę –Jutrznia o godz. 8.00 w naszym Kościele.

7. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Katedrze Pelplińskiej Msza św. Krzyżma, a o godz. 17.00 w naszym Kościele Msza Wieczerzy Pańskiej, po której adoracja w ołtarzu przechowania do Gorzkich Żali o godz. 21.00. Kolekta przeznaczona jest na ubogich. Pod chórem będzie wyłożony kosz do którego będzie można złożyć skarbonki z jałmużną wielkopostną, które zabieraliśmy do naszych domów.

8. W Wielki Piątek adoracja w ołtarzu przechowania od 8.00. Nabożeństwo Liturgii Słowa, adoracja Krzyża                     i Komunia św. o godz. 17.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do Gorzkich Żali o godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post – bez żadnej dyspensy. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

9. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od 8.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie o godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00. W Wielką Sobotę nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jednak zgodnie z nasza polską tradycją zalecamy go jako przygotowanie do świątecznego posiłku.

10. Liturgia Paschalna rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00. Na tę liturgię przynosimy świece. Liturgia Paschalna zakończy się uroczystą Procesją Rezurekcyjną.

11. W Pierwsze Święto Wielkanocy Msza św. z Procesją Wielkanocną będzie o godz. 8.00. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 20.00.

12. W Drugie Święto Wielkanocne nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. W drugie święto zbiórka do puszek na KUL.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

- śp. Dawid Mąka, l. 35, z ul. Wojska Polskiego 126. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz 13.00.

- śp. Mariola Nogalska, l. 62, z ul. Wojska Polskiego 126. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.