Święto zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, nad śmiercią i nad szatanem jest doskonałą okazją, żebyśmy my chrześcijanie obudzili w sobie na nowo ducha radości i nadziei na przezwyciężenie wszelkiego zła. Chrystus jest zwycięski i my w Jego zwycięstwie możemy uczestniczyć. Nie bójmy się, wraz z Chrystusem umrzeć dla grzechu i zmartwychwstać do życia łasce. Do Apostołów i do nas mówi dziś Chrystus „Pokój Wam”, a więc niech pokój Chrystusowy w Was zamieszka nie tylko na czas świąt, ale na zawsze, w codziennym zmaganiu się z Waszymi wielkimi i małymi problemami, a wszystko co trudne i bolesne niech Zmartwychwstały opromienia swoją łaską i nam błogosławi.

Radosnego przeżycia Paschy Pana życzą Wam duszpasterze.

1. Dzisiaj w Pierwsze Święto Wielkanocy nie będzie Mszy św. o godz. 20.00

2. Jutro w drugie święto Wielkanocne nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. W drugie święto zbiórka do puszek na KUL.

3. Do przyszłej niedzielipo Mszy św. o godz. 17.00 odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia będzie podczas wszystkich Mszy św. Zbiórka do puszek w Święto Miłosierdzia przeznaczona będzie na cele dobroczynne.

4. Dziękujemy wszystkim którzy w jakimkolwiek stopniu zaangażowali się w Liturgię oraz przyczynili się do przygotowania Kościoła na Święte Triduum Paschalne. Wielkie Bóg zapłać.

5. W Niedzielę Miłosierdzia odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny, który ma być podziękowaniem dla polskich darczyńców za zaangażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na świecie. Program 2 telewizji będzie ten koncert transmitował na żywo od godz. 20.05. Zachęcamy do oglądania.

6. Są jeszcze wolne intencje Mszalne w piątek i w sobotę o godz. 8.30 oraz w niedzielę o godz. 20.00.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

- śp. Elżbieta Kulikowska, l. 70, z ul. Wojska Polskiego 169. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.