• 29 IV Św. Katarzyny Sieńieńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  • 30 IV Św. Wojciech – biskup i męczennik – główny patron Polski – przeniesione z 23.04
  • 1 V – św. Józef Rzemieślnik – święto ludzi pracy – Msze św. jak w zwykły dzień;
  • 2 V – św. Anastazy, biskup i doktor Kościoła, jest to również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej;
  • 3 V – Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski, główna patronka naszej Ojczyzny – uroczystość. Msze św. jak w niedzielę. Tego dnia katolika obowiązuje uczestnictwo we Mszy św.;
  • 4 V – św. Florian, męczennik – patron strażaków, na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich strażaków na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin.

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia będzie podczas wszystkich Mszy św. Zbiórka do puszek w Święto Miłosierdzia przeznaczona jest na cele dobroczynne. Pod chórem wyłożone są darmowe książeczki o Bożym miłosierdziu z modlitwami.

2. Nasza wspólnota parafialna będzie w najbliższą niedzielę przeżywała Uroczystość I Komunii Św. Uroczysta Msza św. podczas której będzie udzielona Komunia dzieciom będzie w niedzielę o godz. 12.00. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji nowoprzyjętych dzieci.

3. Rozpoczynamy od środy miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe codziennie w łączności z Mszami św. w Kościele, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek oraz sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed wszystkimi Mszami św.

5. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00.

6. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci które w zeszłym roku zostały przyjęte do I Kommuni Świętej.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

- śp. Regina Szydeł, l. 69, z ul. Sądowej. Pogrzeb będzie we wtorek.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.