• 8 VII – św. Jan z Dukli, prezbiter

• 11 VII – święto św. Benedykt, opat, patron Europy.

• 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich;

• 13 VII – św. Andrzej Świerad, z pochodzenia Polak i jego uczeń św. Benedykt, dwaj pustelnicy;

1. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Fatimskie.

2. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

3. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest odmawiany Różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy.

4. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

5. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 2 do 13 sierpnia. Pielgrzymka jest wyjątkową okazją do spotkania z Bogiem w pięknie przyrody i wspólnej modlitwy, a także do poznania wspaniałych ludzi. Spotkania informacyjno – organizacyjne będą się odbywały 14 i 21 lipca w parafii NP NMP w Świeciu po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 17.45. Zapraszamy.

6. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 13-14 VII. Wyjazd z pod Klasztorku o godz. 5.30. Koszt 50 zł

7.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 31.01 – 7.02 2020 roku. Plan pielgrzymki w gablocie przed Kościołem oraz w zakrystii. Bliższe informacje i zapisy u Ks. Grzegorza.

8. Zapraszamy na wakacyjny dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę 10 sierpnia w Ostrzycach na Kaszubach. Wyjazd o godz. 9.00 rano, powrót w godzinach wieczornych. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

9.W minionym tygodniu odeszła do wieczności: - śp. Maria Gruszczyńska, l 64 z ul. Kościuszki 15, oraz Teresa Miszewska z ul Kościuszki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.