• 6 VIII – Przemienienie Pańskie - święto

• 8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia;

• 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica – Edyta Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Została aresztowana i wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II.

• 10 VII – św. Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego, męczennik patron naszej diecezji. Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia.

1. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia naszego parafialnego odpustu MB Anielskiej z Porcjunkuli, szczególnie paniom, które pomagały przy sprzątaniu naszej świątyni i dziedzińca. Bóg zapłać również za obecność na odpuście.

2. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest odmawiany Różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy.

3. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

4. W przyszłą niedzielę odpust w Przysiersku. Suma o godz. 11.00

5. Od piątku 2.08 do poniedziałku 12.08 podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić za naszych pielgrzymów i łączyć się z nimi duchowo. Zapraszamy rodziny pielgrzymów, ich przyjaciół i wszystkich, którzy chcą choć w ten sposób uczestniczyć w pielgrzymowaniu.

6. W najbliższą sobotę, 10 sierpnia, odbędzie się nasz Wakacyjny Dzień Skupienia w Ostrzycach. Na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem zapraszamy w środę po Mszy wieczornej ok. godz. 17.30.

7. W sobotę o godz. 10.00 w naszym Kościele Msza św. na rozpoczęcie corocznego Zjazdu Trzeźwościowego

8. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: - śp. Ludwika Tuszyńska, l. 82 z ul. Wojska Polskiego 163. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.