Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
706761

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki; beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik;

  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.

1. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w niedzielę. Tego dnia katolika obowiązuje uczestnictwo we Mszy świętej. O godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne inwestycje.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Fatimskie.

4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest odmawiany Różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy.

5. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: - śp. Franciszek Szopiński, l 79 z ul. Kościuszki 17. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.