• 20 VIII – św. Bernard Opat, patron naszej diecezji.

• 21 VIII – św. ZapleczePius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”

• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna Królowea.

• 24 VIII – św. Bartłomiej, apostoł. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest odmawiany Różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy.

5. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: - śp. Aleksander Boniek, l 86 z ul. św. Wojciecha oraz Roman Kwiatkowski l. 71 z ul. Wojska Polskiego 167. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.