• 13 IX – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich;

• 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela.

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze parafialne remonty.

2. Dzisiaj na godzinę 12.00 zapraszamy Rodziców oraz dzieci które pragną przyjąć po raz pierwszy Komunie św. w roku 2020.

3. W piątek 13 września w łączności z Mszą św. wieczorną Nabożeństwo Fatimskie.

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek o 17.00.

5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest odmawiany Różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy.

7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w środę i czwartek oraz w następnych tygodniach. Zainteresowanych zapraszamy biura parafialnego.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Francji od 6 do 14 lipca 2020 r. Zapisy u ks. Grzegorza i w biurze parafialnym. Plan wywieszony w gablocie oraz wyłożony na stoliku pod chórem kościoła.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: - śp. Jerzy Żurek, l 88 z ul. Kościuszki 15. Pogrzeb będzie w środę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.