• 16 IX – św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, męczenników;

• 18 IX – św. Stanisław Kostka, patron polskiej młodzieży, święto. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców;

• 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem;

• 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista, święto;

1. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest odmawiany Różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy.

2. Z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się najbliższy wtorek i środę; we wtorek o 19.00 u nas w Klasztorku, a w środę o 18.00 w kościele św. Józefa na Mariankach.

3. Są jeszcze wolne intencje mszalne: w środę o godz. 8.30 i 10.00 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 8.00. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Francji od 6 do 14 lipca 2020 r. Zapisy u ks. Grzegorza i w biurze parafialnym. Plan wywieszony w gablocie oraz wyłożony na stoliku pod chórem kościoła.

5. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Irena Sawicka, lat 86, zam. na ul. Wojska Polskiego 189B. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.