• 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła – pierwszy przetłumaczył Pismo św. na Łacinę.

• 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.

• 2 X – św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

• 4 X – św. Franciszek z Asyżu, ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła; w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek.

• 5 X – św. Faustyna Kowalska, dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski.

1. Rozpoczynamy we wtorek październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci, a w niedzielę młodzież przygotowującą się do Bierzmowania – na godz. 16.30. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz 11.45.

2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Chorych z naszej parafii odwiedzimy w sobotę 5 października od godz. 8.00.

5. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

7. Są jeszcze wolne intencje mszalne: w środę i piątek o godz. 8.30. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Francji od 6 do 14 lipca 2020 r. Zapisy u ks. Grzegorza i w biurze parafialnym. Plan wywieszony w gablocie oraz wyłożony na stoliku pod chórem kościoła.

9. Rozpoczynamy parafialną akcję „KORALE DLA MARYI”. Prosimy Panie, które chcą w tej akcji uczestniczyć aby przynosiły i ofiarowały swoje korale – naturalne lub sztuczne. Z zebranych korali zrobimy ozdobną szarfę na ołtarz główny. Korale można przynosić do biura parafialnego lub do zachrystii.

10. Dzisiaj zbiórka do puszek przed Kościołem przeznaczona jest na pomoc w leczeniu dwumiesięcznej Tosi. Koszt leczenia jest bardzo wysoki, można tego dokonać w Stanach Zjednoczonych. Rodziny nie stać na to leczenie. Można także dokonać przelewu – informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

11. W budżecie obywatelskim naszego miasta jest złożony projekt na renowację pomnika wdzięczności, który znajduje się przy zbiegu ulic Wojska Polskiego i Laskowickiej. Prosimy o głosowanie na ten projekt, aby został przyjęty do realizacji. Można głosować przy pomocy formularzy dostępnych w Urzędzie Miasta, lub przez stronę internetową tegoż urzędu w zakładce Budrzet Obywatelski. Głosowanie odbywa się od poniedziałku do piątku włącznie.