W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 11 XI – św. Marcina z Tours, biskupa

• 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik

• 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;

1. W poniedziałek przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, podczas której zawierzymy dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne remonty.

3.Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na Zdrowaśki Roczne można jeszcze składać w biurze parafialnym do przyszłej niedzieli.

4. W sobotę 16 listopada zapraszamy na Mszę sw. w intencji zmarłych kapłanów naszego dekanatu. Msza św. zostanie odprawiona z udziałem wszystkich księży z dekanatu o godz. 10.00 w naszym kościele.

5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

6.Ruszyły zapisy na kolejny Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca, który odbędzie się od 29 listopada do 1 grudnia w Szkole Katolickiej. Kurs kończy się uzyskaniem zaświadczenia o przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Zapisy odbywają się przez stronę ewangelizacjapelplin.pl. Informacje w biurze parafialnym i w gablocie.

7.Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Francji od 6 do 14 lipca 2020 r. Zapisy u ks. Grzegorza i w biurze parafialnym. Plan wywieszony jest w gablocie.

8. Nasza parafia poszukuje kościelnego, gdyby ktoś z panów był zainteresowany zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego.

9. Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w czwartek o 18.00 w kościele.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jerzy Rożyński l. 63, jego pogrzeb będzie w środę oraz śp. Adam Wojciechowski, l.71, jego pogrzeb będzie w czwartek.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.