W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 30 XI - św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu.

1. Chcemy przygotować się na przeżywanie nadchodzącego Adwentu a także naszego grudniowego odpustu, dlatego od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne,

które poprowadzi ks. Łukasz Simiński. Rekolekcje potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną będą przesunięte z 17.00 na godz. 18.00, aby każdy mógł w nich wziąć udział. Zapraszamy Was serdecznie do skorzystania z tej szansy na duchowe umocnienie w sobie wiary i miłości. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej przed Mszami św.

2. W poniedziałek Msza św. w intencji Żywego Różańca.

3. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwentem Nowy Rok Liturgiczny. Jest on radosnym czasem oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem, przychodzącym do nas w czas Bożego Narodzenia.

5. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na „Roraty” codziennie na godz. 6.45. Prosimy przygotować tradycyjnie lampiony.

6. W sklepiku parafialnym i w plebanii są do nabycia świece wigilijne i opłatki.

7.Ruszyły zapisy na kolejny Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca, który odbędzie się od 29 listopada do 1 grudnia w Szkole Katolickiej. Kurs kończy się uzyskaniem zaświadczenia o przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Zapisy odbywają się przez stronę ewangelizacjapelplin.pl. Informacje w biurze parafialnym i w gablocie.

8.Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Francji od 6 do 14 lipca 2020 r. Zapisy u ks. Grzegorza i w biurze parafialnym. Plan wywieszony jest w gablocie.

9. Nasza parafia poszukuje kościelnego, gdyby ktoś z panów był zainteresowany zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego.

10. Dziękujemy wszystkim którzy w ostatnim tygodniu otoczyli swoją modlitwą naszego ks. Proboszcza, którego stan zdrowia się coraz bardziej poprawia. Bóg zapłać.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

- śp. Stefania Bączkowska oraz Edwin Danowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...