W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.

• 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

1. Dzisiajprzypada nasz parafialny odpust – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., a po Mszy krótkie spotkanie dla Rodziców.

2. Bóg zapłać Prefektowi WSD, Ks. Arkadiuszowi Drzycimskiemu za wygłoszone Słowo Boże podczas naszego parafialnego Odpustu i za odprawienie Sumy odpustowej. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego Odpustu.Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne inwestycje.

3.Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.45. Dla dzieci szkolnych przygotujemy w plebani, codziennie po roratach, kubek ciepłego kakao i bułeczkę, aby mogli trochę się rozgrzać i bezpośrednio potem udać się do szkoły. W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.

4. Chorych ze Spowiedzią i Komunią świąteczną odwiedzimy 21 grudnia. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

5. Od piątku 13.12 do soboty 14.12 odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne dla kandydatów do bierzmowania, czyli GPS. Odbędą się one w Szkole Podstawowej nr 8, w piątek od 17.30 do 20.00 a w sobotę od 9.00 do 16.00. Bierze w nich udział młodzież z pierwszego roku formacji – klasy siódme oraz ci, którzy nie brali udziału w tych rekolekcjach, a będą bierzmowani w przyszłym roku.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona będzie na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. W sklepiku parafialnym i w plebanii są do nabycia świece wigilijne i opłatki.

8.Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Francji od 6 do 14 lipca 2020 r. Zapisy u ks. Grzegorza i w biurze parafialnym. Plan wywieszony jest w gablocie.