1.Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.45. Dla dzieci szkolnych przygotujemy w plebani, codziennie po roratach, kubek ciepłego kakao i bułeczkę, aby mogli trochę się rozgrzać i bezpośrednio potem udać się do szkoły. W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.

2. W sobotę 21 grudnia na plebanii, o godzinie 18.00 spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej.

3. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w poniedziałek 23 grudnia wieczorem od 19.00 do 21.30. Jest to ostatnia spowiedź w Świeciu przed świętami, więc chcemy umożliwić skorzystanie ze spowiedzi tym, którzy późno wracają z pracy. Spowiedzi w innych parafiach Świecia. W Przechowie we środę 18 grudnia od 15.00 do 17.00, a w Boboli w piątek 20 grudnia od 10.30 do 12.00 i od 15.00 do 17.30, a na Mariankach w sobotę 21 grudnia od 10.00 do 12.00 i od 19.00 do 21.00.

4. Chorych ze Spowiedzią i Komunią świąteczną odwiedzimy 21 grudnia. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

5. Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6. W sklepiku parafialnym i w plebanii są do nabycia świece wigilijne i opłatki.

7. W oba Święta Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W święta jak zawsze nie słuchamy spowiedzi, chyba, że w wyjątkowych przypadkach.

8. Zaraz po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane „Kolędą”. W związku z tymi wizytami nie będzie Mszy św. wieczornych od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele natomiast Msze św. będą w zwykłym porządku. Gdyby ktoś chciał wspomóc nasze remonty parafialne to będzie mógł to uczynić również na kolędach, składając w osobnej kopercie swój datek na ten cel, można podać jednocześnie dane ofiarodawcy. W tym roku udało się zrobić alarm i monitoring w Kościele i na plebanii. W plebanii wyremontowaliśmy klatkę schodową i niektóre pokoje.W związku z rewitalizacją dziedzińca kościelnego w przyszłym roku planujemy kolejne prace: wycinka 4 pozostałych drzew, usunięcie korzeni, usunięcie zbiornika po oleju opałowym, oraz kamieni. W Kościele planujemy wymalować Kruchtę.

9.Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Francji od 6 do 14 lipca 2020 r. Zapisy u ks. Grzegorza i w biurze parafialnym. Plan wywieszony jest w gablocie.