Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
723283

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2019

Umiłowani Siostry i Bracia!

Drodzy Kapłani!

W świątecznej atmosferze Narodzin Chrystusa, które są źródłem radości i nadziei, pragnę w duchu miłości złożyć Wam wszystkim z serca płynące życzenia. Niech Emmanuel - Bóg z nami, który obdarza miłością, znajdzie w naszych sercach, domach, rodzinach i wspólnotach przestrzeń dla siebie; niech będzie blisko naszego życia; umocni wiarę, wzbudzi nadzieję, przywróci pokój, abyśmy byli wzajemnie dla siebie, dobrzy jak chleb. Dostrzegajmy przychodzącego Jezusa również w każdej Eucharystii, która - szczególnie w tym roku - rozważana jest przez Kościół w Polsce jako wielka tajemnica wiary.

Siostry i Bracia! Pragnę ogarnąć modlitwą każdą i każdego z Was. Modlę się za Wasze Rodziny – rodziców, dzieci i młodzież, babcie i dziadków; za kapłanów i osoby konsekrowane, posługujące w naszej diecezji pelplińskiej; za ojczyznę naszą, władze parlamentarne  oraz samorządy lokalne; za wszystkich cierpiących, samotnych i zagubionych. Niech Nowy 2020 Rok będzie pełen dobrych chwil, przyniesie poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność.

Niech dzisiaj, w uroczystość Bożego Narodzenia, oraz w całym Nowym Roku towarzyszy Wam błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard

1. W oba Święta Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W święta jak zawsze nie słuchamy spowiedzi, chyba, że w wyjątkowych przypadkach. Ponadto na piątek 27 grudnia Biskup Diecezjalny udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

2. W II Święto Bożego Narodzenia o godz. 10.00 będzie śpiewał nasz parafialny chór „Parati Semper”. Zbiórka do puszek przed kościołem w ten dzień przeznaczona będzie na KUL.

3. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W czwartek 26 grudnia św. Szczepana, pierwszego męczennika. W piątek 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. A w niedzielę, 29 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy małżonków aby przybyli na Msze św. razem i odnowili swoje ślubowania.

4. Skladamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy pomogli przgotowac nasz kościół na swieta.

5. Zaraz po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane „Kolędą”. W związku z tymi wizytami nie będzie Mszy św. wieczornych od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele natomiast Msze św. będą w zwykłym porządku. Biuro parafialne w czasie kolęd będzie czynne do południa. Gdyby ktoś chciał wspomóc nasze remonty parafialne to będzie mógł to uczynić również na kolędach, składając w osobnej kopercie swój datek na ten cel, można podać jednocześnie dane ofiarodawcy. Cały plan kolęd wywieszony jest w gablocie parafialnej, a także ma stronie internetowej parafii. Plan na najbliższe dni

Piątek 27.12.2019 r. (od 16.00)

Duży Rynek, ul. 10 lutego

Sobota 28.12.2019 r.

(od 10.00) Morsk, ul. Jesionowa

(od 15.00) ul. Wojska Polskiego 165, 171, ul. Laskowicka, ul. Petelskiego

Niedziela 29.12.2019 r. (od 14.00)

ul. Mestwina, ul. Średnia, ul. Batorego

Poniedziałek 30.12.2019 r. (od 16.00)

ul. Klasztorna