2172035

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2019

Umiłowani Siostry i Bracia!

Drodzy Kapłani!

W świątecznej atmosferze Narodzin Chrystusa, które są źródłem radości i nadziei, pragnę w duchu miłości złożyć Wam wszystkim z serca płynące życzenia. Niech Emmanuel - Bóg z nami, który obdarza miłością, znajdzie w naszych sercach, domach, rodzinach i wspólnotach przestrzeń dla siebie; niech będzie blisko naszego życia; umocni wiarę, wzbudzi nadzieję, przywróci pokój, abyśmy byli wzajemnie dla siebie, dobrzy jak chleb. Dostrzegajmy przychodzącego Jezusa również w każdej Eucharystii, która - szczególnie w tym roku - rozważana jest przez Kościół w Polsce jako wielka tajemnica wiary.

Siostry i Bracia! Pragnę ogarnąć modlitwą każdą i każdego z Was. Modlę się za Wasze Rodziny – rodziców, dzieci i młodzież, babcie i dziadków; za kapłanów i osoby konsekrowane, posługujące w naszej diecezji pelplińskiej; za ojczyznę naszą, władze parlamentarne  oraz samorządy lokalne; za wszystkich cierpiących, samotnych i zagubionych. Niech Nowy 2020 Rok będzie pełen dobrych chwil, przyniesie poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność.

Niech dzisiaj, w uroczystość Bożego Narodzenia, oraz w całym Nowym Roku towarzyszy Wam błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard

1. W oba Święta Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W święta jak zawsze nie słuchamy spowiedzi, chyba, że w wyjątkowych przypadkach. Ponadto na piątek 27 grudnia Biskup Diecezjalny udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

2. W II Święto Bożego Narodzenia o godz. 10.00 będzie śpiewał nasz parafialny chór „Parati Semper”. Zbiórka do puszek przed kościołem w ten dzień przeznaczona będzie na KUL.

3. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W czwartek 26 grudnia św. Szczepana, pierwszego męczennika. W piątek 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. A w niedzielę, 29 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy małżonków aby przybyli na Msze św. razem i odnowili swoje ślubowania.

4. Skladamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy pomogli przgotowac nasz kościół na swieta.

5. Zaraz po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane „Kolędą”. W związku z tymi wizytami nie będzie Mszy św. wieczornych od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele natomiast Msze św. będą w zwykłym porządku. Biuro parafialne w czasie kolęd będzie czynne do południa. Gdyby ktoś chciał wspomóc nasze remonty parafialne to będzie mógł to uczynić również na kolędach, składając w osobnej kopercie swój datek na ten cel, można podać jednocześnie dane ofiarodawcy. Cały plan kolęd wywieszony jest w gablocie parafialnej, a także ma stronie internetowej parafii. Plan na najbliższe dni

Piątek 27.12.2019 r. (od 16.00)

Duży Rynek, ul. 10 lutego

Sobota 28.12.2019 r.