P I E L G R Z Y M K A

14.07.2023 – 21.07.2023

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1 Warszawa – Lizbona

Zbiórka uczestników na lotnisku – odprawa, ( planowany wylot w godz. popołudniowych do potwierdzenia na 48h przed wylotem ). Przylot do Lizbony w godzinach wieczornych. Przejazd z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg

Dzień 2 Porto i Coimbra

Po śniadaniu przejazd do Porto, niezwykłego miasta nad rzeką Duero , gdzie z zewnątrz zobaczymy m.in. Giełdę, Kościół św. Franciszka, dworzec Sao Bento. Następnie wybierzemy się na wycieczkę statkiem po rzece Duero, złożymy wizytę w winiarni z degustacją wina porto (gdyż miasto słynie z piwnic wina porto). Przejazd i zwiedzanie Coimbry - miejsce narodzin sześciu królów Portugalii oraz siedziba najstarszego w kraju uniwersytetu.

Miasto to było pierwszą stolicą Portugalii. Portugalczycy widzą w Coimbrze kolebkę swojej państwowości, miasto wzbudza w nich szacunek i sentyment. Położone jest nad rzeką Mondego, która nazywana jest Rio dos Poetas - Rzeką Poetów. Odwiedzimy dziedziniec uniwersytecki, skąd zobaczymy przepiękną panoramę na miasto, czas wolny.

Powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg w Santiago de Compostela.

Dzień 3 BOM JESUS DO MONTE
Po śniadaniu zwiedzanie SANTIAGO de COMPOSTELA: katedra z grobem patrona Hiszpanii – św. Jakuba Większego Apostoła, spacer po historycznej części miasta. Przejazd do jednego z najpiękniejszych świętych miejsc w Portugalii – Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry - BOM JESUS DO MONTE, do którego prowadzą schody z kapliczkami ze stacjami Męki Pańskiej. Powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg w okolicach Coimbry.

Dzień 4   Dzień przeznaczony na wypoczynek

Śniadanie, czas na odpoczynek

. Możliwość zażywania kąpieli słonecznych oraz morskich . Do państwa dyspozycji basen zewnętrzny i wewnętrzny, jacuzzi, kort tenisowy.. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 5 Fatima

Po śniadaniu przejazd do Fatimy- jednego z najważniejszych miejsc kultu NMP na świecie. Przejście pod kościół parafialny i Starą Fatimę, miejsce chrztu Pastuszków. Przejazd do miejscowości Batalha – zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Bożej Zwycięskiej, będącego wspaniałym arcydziełem gotyku z grobowcami władców portugalskich, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnieprzejazd do Aljustrel, - gdzie znajdują się domy trójki pastuszkówktórym objawiła się Matka Boska. Odwiedzimy Dom-Muzeum w Aljustrel, który należał niegdyś do matki chrzestnej najstarszej z widzących.. Przejazd do hotelu – obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6  Fatima

Śniadanie. Czas na indywidualną modlitwę Fatimie. Następnie udamy się do Nazare - dawnej uroczej wioski rybackiej, Wjazd kolejka na ponad 100-metrowa skarpę do Starej części miasta – Sito. W trakcie dnia czas wolny. Powrót do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 7 Lizbona

Śniadanie i przejazd do dzielnicy  Belem. Zwiedzanie Klasztoru Hieronimitów wpisane na listę UNESCO. Przejazd do centrum Lizbony, gdzie zaczniemy zwiedzanie od dzielnicy Baixa, w której znajdziemy główne place Lizbony: Plac Praca do Comercio, Plac Rossio, Plac Praca da Figeuira.

zwiedzimy m.in. : Katedrę Se, kościół św. Następnie udamy się na punktu widokowy  Portas do Sol gdzie roztacza się najładniejszy widoków na Lizbonę z ( miejsce, z którego widok widnieje na większości pocztówek oraz zdjęć z Lizbony). Czas wolny na zakup pamiątek i aromatyczna kawę. Powrót do hotelu – obiadokolacja, nocleg

Dzień 8   21.07.2023   Lizbona - Warszawa

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w godzinach porannych. Odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Warszawy, przylot o godz. 11:45.

Cena:4750 zł./os.

Cena obejmuje:

- Przelot: Warszawa – Lizbona – Warszawa.

- Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach*** w Portugalii oraz 1 nocleg w hotelu w Hiszpanii /pokoje 2,3 os z pełnym węzłem sanitarnym)

-Wyżywienie w hotelach w opcji: HB ( śniadania i obiadokolacje ) wg. programu.

- opieka pilota

- opieka duszpasterska, msze św.

- Ubezpieczenie: NNW (4000 €+ KLi Assistance 30.000 €  + bagażu 200 €)

- Opłaty za bagaż wliczone w cenę biletu to do 1 sztuka bagażu rejestrowanego na osobę (max. 23 kg za sztukę)

+ 1 sztuka bagażu podręcznego, max. 8 kg. Opłatę klimatyczną.

- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

*Dopłaty do pokoju jednoosobowego 950 zł., napojów do kolacji, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji (KR) ok. 290 zł/os oraz ubezpieczenia od chorób przewlekłych poniżej 70 lat – 87 zł powyżej 70 lat 130 zł. – nie obowiązkowe

*Biletów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych – 250 € - obowiązkowe, płatne na miejscu podczas realizacji programu.

*transferu na i z lotniska w Polsce

Uwagi !!!

Organizator zastrzega sobie możliwość do zmiany poszczególnych punktów program w zależności od potrzeb wynikających w trakcie realizacji programu.

Zmiany dotyczą także siatki połączeń samolotowych, lokalnych świat lub warunków pogodowych.

Godziny wylotów z Polski i z Portugali będą potwierdzane przez przewoźnika na 24h przed odlotem.

Zmiany wprowadza: przewoźnik, przewodnik lokalny lub biuro podróży.