• 29 VII – św. Marta;

• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;

• 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;

1. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia w naszym Kościele obchodzić będziemy odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i Słowo Boże na Mszach św. przedpołudniowych wygłosi ks. Prałat Marian Szczepiński – Wikariusz Biskupi. Wieczorne Msze św. odprawi i kazanie wygłosi O Benedykt Stolarski OFM. Okazja do spowiedzi w dniach poprzedzających przed Mszami św.

2. Codziennie o 16.30 odmawiany jest w kościele różaniec w intencji ustania epidemii.

3. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

4. Jak co roku 2 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ze względu na epidemię może w niej uczestniczyć tylko 20 osób. Dlatego zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Od 3 do 12 sierpnia o godz. 20.00 w kościele św. Józefa będzie odprawiana Msza św. w intencji pielgrzymów.

5. W poniedziałek o godz. 17.00 Msza św w intencji Żywego Różańca.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00.

7. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości.