31V – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny

1 VI – św. Justyn, męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku

3 VI – św. Karol Lwanga i Towarzysze

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

2. W naszym kościele od środy 1 czerwca nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. wieczornej. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.

3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek oraz sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. ks. Łukasz odwiedzi w piątek 3 czerwca od godz. 8.30, natomiast ks. Grzegorz w sobotę od godz. 8.00.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy więc w sobotę, czyli w wigilię Pięćdziesiątnicy, na wieczorne czuwanie na godz. 20.30, będziemy modlić się przed o pokój i dary Ducha Świętego dla naszych rodzin. Czuwanie zakończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Od piątku trwa nowenna przed zesłaniem Ducha Świętego w łączności z Mszą św. wieczorną. Uroczystością Pięćdziesiątnicy kończy się czas wielkanocny.

6. W poniedziałek o godz. 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy spotkanie w salce.

7. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

9. W najbliższą sobotę, 4 czerwca, zapraszamy na kolejny Męski Różaniec o godz. 12.00 przy figurze Matki Bożej na ul. Wojska Polskiego naprzeciw Urzędu Miasta.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Irena Garczarek. Wieczny odpoczynek...