Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1599451

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 9 XI – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – Papieża.
  • 10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła,
  • 11 XI – św. Marcin z Tours, biskup
  • 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik

1. W piątek przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, podczas której zawierzymy dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze, jako obywatel i jako chrześcijanin.

2. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na Zdrowaśki Roczne można jeszcze składać w biurze parafialnym do przyszłej niedzieli.

3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych (drugi rok przygotowań) odbędzie się w niedzielę 13 listopada po mszy o godzinie 17:00 w salce przy kościele.

5. Zapraszamy na kolejny Męski Różaniec, który odbędzie się 12 listopada o godz. 11.15 w kaplicy DPSu u sióstr Szarytek. Najpierw Msza św., a po niej różaniec.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: - śp. Jerzy Ejankowski i Eugenia Zwiewka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…