Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
2164928

1. Kończy się Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty będą do soboty o godz. 6.45., w czasie Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.30.

2. W krużgankach i w biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne, opłatki oraz nasze jubileuszowe bombki. Mogą te bombki być zaskakującym prezentem dla kogoś bliskiego.

3.Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w piątek 23 grudnia wieczorem od 18.00 do 19.30.

4.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII (pierwszy rok przygotowań) odbędzie się w dzisiaj po mszy o godzinie 17:00 w salce przy kościele

5. W poniedziałek Msza św. o godz. 17.00 w intencji Żywego Różańca.

6. W sobotę przypada Wigilia. Ze względu na wigilijny wieczór nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. wigilijna (głównie dla dzieci) z przywitaniem żłóbka będzie o godz. 20.00, a Pasterka jak zawsze o północy. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru całego dnia jak i wieczerzy wigilijnej, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i wspólnej modlitwy przy stole.

7.W pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę, a przed kościołem w drugie święto zbiórka do puszek przeznaczona będzie na KUL.

8. Informujemy, już dziś jak będą przebiegały kolędy w naszej parafii. Księża będą chodzić do wszystkich domów, jak w latach przed pandemią. Plan kolęd jest wywieszony w gablocie. Kolędy rozpoczną się 27 grudnia.

9. 19 grudnia w Starej Farze zostanie przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego z Hufca Świecie-Powiat zapraszają na Mszę harcerską o 16.00 po której, będzie można zabrać Światełko do swojego domu.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Chmara. Wieczny…