1.    Kończy się październik. Zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa różańcowe. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00, a od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 8.30 i 17.00.

2.    W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych z błogosławieństwem lourdzkim. Natomiast o 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca.

3.    W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie ma jedynie Mszy św. o godz. 12.00. Procesja na cmentarzu parafii św. Andrzeja Boboli w Świeciu o godz. 14.00.

4.    W niedzielę, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. wg porządku niedzielnego.

5.    Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu Szpitala Psychiatrycznego w środę po Mszy św. o godz. 10.00, czyli ok. 11.00.

6.    Nasza parafia organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Pradze. Wyjazd 28 grudnia 2014 roku, a powrót 3 stycznia 2015 roku w godzinach porannych. Oprócz uczestnictwa w spotkaniu, w planie jest także zwiedzanie Wrocławia. Koszt wyjazdu to 250 zł + 55 euro. Zainteresowani wyjazdem są proszeni o zgłoszenie się do ks. Marka Bogusza. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się chętnych na wyjazd.

7.    Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pod chórem wyłożone są kartki na tzw. „zdrowaśki” i na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które odprawiane będą w niedzielę (2.11) o  godz. 7.30; środę (5.11) o godz. 10.00, w piątek (7.11) o godz. 17.00, w przyszłą niedzielę (9.11) o godz. 9.00. Można zdrowaśki i na Msze święte składać w biurze parafialnym, a także w kruchcie Kościoła po Mszach św. Przypominamy także o wcześniejszym uporządkowaniu grobów swoich bliskich.

8.    Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na weekendowy Kurs przedmałżeński o nazwie: "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Będzie on przeprowadzony od 28 do 30 listopada br. w Szkole Katolickiej w Świeciu. Nauki, będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl

9.    Parafia św. Józefa,  w sobotę 30 listopada, organizuje wyjazd na Jarmark Adwentowy w Dreźnie w Niemczech. Koszt 190 zł. Wszelkie informacje w gablocie oraz w biurze parafialnym parafii św. Józefa.

10.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Wysocką, l. 78, z ul. Mestwina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.