1.    Jutro, w poniedziałek, przypada nasz parafialny odpust – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i suma odpustowa o godz. 17.00. Kazania w odpust głosi Ksiądz Rekolekcjonista, a sumie przewodniczyć będzie Ks. dr Zbigniew Straszewski, proboszcz z Czerska. Zapraszamy do udziału w dniu odpustu we Mszy św. i do zachowania uroczystego charakteru tego dnia w domach.

2.    W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy jeszcze  w sobotę św. Łucję.

3.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje, a jutro (w dzień odpustu) dla Księdza Rekolekcjonisty, na wyznaczone przez niego cele.

4.    W dzień odpustu Niepokalanego Poczęcia NMP 8.12. na Mszy św. o godz. 17.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci, które 3 maja przyjmą po raz pierwszy Komunię św.

5.    Roraty codziennie o godz. 7.00, a dla tych co nie mogą przyjść rano, o godz. 17.00.

6.    W sklepiku parafialnym i w plebanii są do nabycia świece wigilijne i opłatki.

7.    Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych będzie wyjątkowo nie w środę, lecz w poniedziałek, w dzień naszego odpustu parafialnego, o godz. 10.00.

8.    W sobotę o godz. 15.00 w kaplicy Szkół Katolickich spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia.

9.    W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Radia Maryja, dzieł przy Nim powstałych oraz wszystkich mediów katolickich w Polsce i na świecie.

10.    W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze, a zbiórka do puszek na pomoc dla Kościołów Wschodu.

11.    Są wolne intencje na Mszach św. roratnich o godz. 7.00, w poniedziałek o godz. 10.00 i w piątek o godz. 8.30. Zapraszamy do biura parafialnego lub zakrystii.

12.    Parafia św. Józefa organizuje pielgrzymkę autokarową po Polsce „Śladami św. Jana Pawła II”. Termin: 12-17 maja 2015 r. Koszt: 1000 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.

13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Demskiego, l. 60, z Dużego Rynku; śp. Mariana Kowalskiego (pogrzeb we wtorek o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.