• 8 VI – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
  • 9 VI – Niepokalanego Serca NMP

1. Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Msze św. z procesją Eucharystyczną będą do następnego czwartku o godz. 17.00.

2. W naszym kościele będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności z Mszą św.wieczorną o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację na rok akademicki 2018/2019. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca 2018 r. na rozmowę kwalifikacyjną, a wcześniej do biura parafialnego.

6. W przyszłą niedzielę 10 czerwca na Mszę św. o godzinie 12.00 zapraszaym rodziców dzieci które w 2019 roku przyjmą po raz I Komunię Św. Po Mszy św.spotkanie dla nich.

8. Ponawiamy ogłoszenie i zapraszamy chętnych chłopców do służby przy ołtarzu, spotkanie dla nich w środę po Mszy św. wieczornej.

9.W minionym tygodniu odszli do wieczności:

- śp. Franciszek Brucki, l 90, z ul Kościuszki 12. (pogrzeb odbył się w środę);

- śp Alicja Bannach, l. 70, z ul. Batorego, (pogrzeb będzie w sobotę o godz.11.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.