• 27 VI – Matka Boża Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste              i wspólnotowe.
    • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej                                i męczennik, ojciec i doktor Kościoła
    • 29 VI – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Zachęcamy tego dnia do obecności na Mszy św. i modlitw w intencji papieża Franciszka. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.

1. W naszym kościele będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 17.00.

2. Rozpoczęliśmy czas wakacyjny życzymy naszym parafianom dobrego wypoczynku podczas urlopów.                              W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

3 W poniedziałek spotkanie dla Żywego Różańca będzie wyjątkowo o godz. 16.15 w salce parafialnej, a po Mszy św. odmówimy różaniec.

4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 2 do 13 sierpnia. Pielgrzymka jest wyjątkową okazją do spotkania z Bogiem w pięknie przyrody i wspólnej modlitwy, a także do poznania wspaniałych ludzi. Spotkania informacyjno – organizacyjne będą się odbywały w każdą niedzielę lipca w parafii NP NMP w Świeciu po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.00. Zapraszamy.

5. W czasie wakacyjnym jest bardzo dużo wolnych intencji, które można zamawiać w intencjach dziękczynno - błagalnych, z okazji różnych rocznić i jubileuszów oraz za zmarłych. Msze św. można zamawiać w biurze parafialnym, albo u każdego z nas. W tym tygodniu wolne intencje są we wtorek o godz. 8.00 i w niedzielę o godz. 20.00.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego, która odbędzie się od piątku do soboty – 10 i 11 sierpnia. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

7.W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

- śp Ryszard Tyszkiewicz, z ul. Mestwina, (pogrzeb był w sobotę)

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.