31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;

1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;

4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

1. W czwartek 2 sierpnia w naszym Kościele obchodzić będziemy odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. będą o godz. 8.30, 11.00 i 18.00. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże na wszystkich Mszach św. wygłosi ks. dr Łukasz Kątny – proboszcz parafii Bobowo. Okazja do spowiedzi w dniach poprzedzających przed Mszami św.

2. W czwartek wyrusza z Fary nasza Świecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

3. Od czwartku 2.08 do niedzieli 13.08 podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić za naszych pielgrzymów i łączyć się z nimi duchowo. Zapraszamy rodziny pielgrzymów, ich przyjaciół i wszystkich, którzy chcą choć w ten sposób uczestniczyć w pielgrzymowaniu.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Chorych z naszej parafii odwiedzimy w sobotę 4 sierpnia od godz. 8.00.

6. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości.