• 6 VIII – Przemienienie Pańskie - święto
  • 8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia;
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica – Edyta Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Została aresztowana i wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II.
  • 10 VII – św. Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego, męczennik patron naszej diecezji. Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Z racji uroczystości w naszej diecezji nie obowiązuje tego dnia post piątkowy.
  • 11 VIII – św. Klara, dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
  • 1. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia naszego parafialnego odpustu MB Anielskiej z Porcjunkuli. Bóg zapłać również za obecność na odpuście.

2. Od czwartku 2.08 do niedzieli 12.08 podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić za naszych pielgrzymów i łączyć się z nimi duchowo. Zapraszamy rodziny pielgrzymów, ich przyjaciół i wszystkich, którzy chcą choć w ten sposób uczestniczyć w pielgrzymowaniu.

3. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

4. W przyszłą niedzielę odpust w Przysiersku. Suma o godz. 11.00

5. Spotkanie dla wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka odbędzie się w poniedziałek o 18.00 w salce. Wyjeżdżamy w piątek 10 sierpnia o 12.00 sprzed kościoła i wracamy w sobotę w godzinach wieczornych.