• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela.
  • 15 IX – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice.

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze parafialne remonty.

2. W czwartek 13 września w łączności z Mszą św. wieczorną Nabożeństwo Fatimskie.

3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

4. Kolejny raz w naszej parafii odbędzie się Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Kurs przedmałżeński odbędzie się 12 – 14 października br. w Zespole Szkół Katolickich. Bliższe informacje u ks. Łukasza i na plakacie.

5. Są jeszcze wolne intencje mszalne: w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 8.30, w sobotę o godz 17.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 10.00; 12.00; 17.00 i 20.00. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek o 17.00.

7. W przyszłą niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkanie dla rodziców dzieci, które w roku 2019 będą przyjęte.

8. Za tydzień wraz z parafiami Świecia organizujemy kolejne Triduum św. Stanisława Kostki dla młodzieży. Zapraszamy więc młodzież w niedzielę na Mszę o 17.00 w kościele św. Józefa na Mariankach, w poniedziałek na czuwanie o 19.00 w kościele św. Andrzeja Boboli i we wtorek na koncert o 19.00, który odbędzie się w Klasztorku. Dla młodzieży z VIII klasy szkoły podstawowej i III klas gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania, spotkania w czasie Triduum są obowiązkowe.

9. Parafia św. Andrzeja Boboli organizuje jednodniową, autokarową pielgrzymkę Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Diecezji Pelplińskiej do Piaseczna, Pelplina, Lubiszewa i Płochocina w dniu 15 IX (sobota). Program obejmuje udział w oktawie odpustu i obchodów 50-tej rocznicy koronacji Figury Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie, Jarmark Cysterski w Pelplinie i obiad z kawą i ciastem. Wyjazd nastąpi z parkingu przy kościele św. Andrzeja Boboli o godz. 7:00. Przewidywany powrót około godz. 22:00. Koszt: 75 zł (w cenę wliczono ubezpieczenie). Więcej informacji i zapisy do 11 IX u ks. Karola.

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

- śp. Krystyna Talaśka, l. 70, z ul. Św. Wojciecha (pogrzeb był w piątekk);

- śp. Bożena Trochowska, l. 72, z ul.Klasztornej (pogrzeb był w sobotę); Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.