W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik
  • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka;

1. Dzisiaj przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, podczas której zawierzymy dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne remonty.

3.Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na Zdrowaśki Roczne można jeszcze składać w biurze parafialnym do przyszłej niedzieli.

4. W środę 14 listopada zapraszamy na Mszę sw. w intencji zmarłych kapłanów naszego dekanatu. Msza św. zostanie odprawiona z udziałem wszystkich księży z dekanatu w środę o godz. 19.00 w kościele św. Józefa na Mariankach.

5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, a zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Włoch śladami Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca.

7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych odbędzie się w czwartek 15 listopada o godz. 19.00.

8. Skłądamy serdeczne podziękowania dzieciom, młodzieży oraz Różom Różańcowym za przygotowanie i prowadzenie nabożeństw różańcowych.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Halina Mazur l. 52, z Dużego Rynku. Pogrzeb odbył się w środę oraz Aleksander Urban l. 83 z ul Kościuszki 17. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.