Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
609282

W tym tygodniu patronujĄ nam:

    • 3 XII - św. Franciszk Ksawery, prezbiter;
    • 4 XII - św. Barbara, dziewica i męczennica;
    • 7 XII - św. Ambroży – Biskup i Doktor Kościoła.

1.Rozpoczęliśmy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty będą codziennie o godz. 6.45. Proszę przynieść tradycyjnie lampiony. Po Rorratach dzieci zapraszamy na tradycyjne kakao do plebanii. W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za Kapłanów i o nowe liczne i święte powołania. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej pół godziny przed wieczorną Mszą św. Od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Chorych ze Spowiedzią i Komunią świąteczną odwiedzimy 15 grudnia. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

3. W sobotę, przypada nasz parafialny odpust – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia nie ma „Rorat” Msze św. będą o godz. 8.30, suma odpustowa o godz. 12.00 i o 17.00. Kazania w odpust głosi Ksiądz Marcin Wojtasiak – student z Rzymu, który będzie przewodniczyć sumie odpustowej. Zapraszamy do udziału w dniu odpustu we Mszy św. i do zachowania uroczystego charakteru tego dnia w domach. Podczas Mszy św o godz 17.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje, a zbiórka do puszek przeznaczona będzie na pomoc Kościołowi za naszą wschodnią granicą.

5. W sklepiku parafialnym i w plebanii są do nabycia świece wigilijne i opłatki.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Włoch śladami Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca.