24 VI – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

27 VI – Matka Boża Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe.

28 VI – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

29 VI – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Zachęcamy tego dnia do obecności na Mszy św. i modlitw w intencji papieża Franciszka.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Msze św. z procesją Eucharystyczną będą do czwartku o godz. 17.00.

2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będzie zawsze po Mszy św. o 17.00.

3. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest odmawiany Różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy.

4. Rozpoczęliśmy czas wakacyjny życzymy naszym parafianom dobrego wypoczynku podczas urlopów. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

5. W poniedziałek Msza św. wieczorna w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. Spotkanie w salce

5. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 13-14 VII. Wyjazd z pod Klasztorku o godz. 5.30. Koszt 50 zł

6.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 31.01 – 7.02 2020 roku. Plan pielgrzymki w gablocie przed Kościołem oraz w zakrystii. Bliższe informacje i zapisy u Ks. Grzegorza.

7. Zapraszamy na wakacyjny dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę 10 sierpnia w Ostrzycach na Kaszubach. Wyjazd o godz. 9.00 rano, powrót w godzinach wieczornych. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

8.W minionym tygodniu odszedł do wieczności: - śp. Zygmunt Chmara, l 81.z ul. Św. Kościuszki 19. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.