Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
701389

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 VII – św. Marta;

  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;

  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;

1. W piątek 2 sierpnia w naszym Kościele obchodzić będziemy odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. będą o godz. 8.30, 11.00 i 17.00. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i Słowo Boże na wszystkich Mszach św. wygłosi ks. Jacek Karwaszwikariusz parafii Przechlewo. Okazja do spowiedzi w dniach poprzedzających przed Mszami św.

2. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest odmawiany Różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy.

3. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

4. W piątek wyrusza z Fary nasza Świecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

5. Od piątku 2.08 do poniedziałku 13.08 podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić za naszych pielgrzymów i łączyć się z nimi duchowo. Zapraszamy rodziny pielgrzymów, ich przyjaciół i wszystkich, którzy chcą choć w ten sposób uczestniczyć w pielgrzymowaniu.

6.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 31.01 – 7.02 2020 roku. Plan pielgrzymki w gablocie przed Kościołem oraz w zakrystii. Bliższe informacje i zapisy u Ks. Grzegorza.

7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Chorych z naszej parafii odwiedzimy w sobotę 3 sierpnia od godz. 8.00.

9. W poniedziałek Msza św. wieczorna w intencji Żywego Różańca, spotkanie dla Żywego Różańca będzie po Mszy św. wieczornej.

10. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości.