• 7 X − Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz 11.45. Z kolei młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przychodzi w niedziele o 16.30. Dziś na Mszy o 12.00 poświęcenie różańców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

2. W przyszłą niedzielę 13 października w łączności z Mszą św. wieczorną ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

3. W przyszłą niedzielę już po raz 19. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Francji od 6 do 14 lipca 2020 r. Zapisy u ks. Grzegorza i w biurze parafialnym. Plan wywieszony w gablocie oraz wyłożony na stoliku pod chórem kościoła.

5. Trwa nasza parafialna akcja „KORALE DLA MARYI”. Prosimy Panie, które chcą w tej akcji uczestniczyć aby przynosiły i ofiarowały swoje korale – naturalne lub sztuczne. Z zebranych korali zrobimy ozdobną szarfę na ołtarz główny. Korale można przynosić do biura parafialnego lub do zachrystii.

6. Są jeszcze wolne intencje mszalne, w poniedziałek i wtorek o godz 8.30. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

- śp. Aniela Pogorzała, l. 75, z ul. św. Wojciecha 8;

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.