W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X − Św. Jan Paweł II, papież;

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz 11.45. Z kolei młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przychodzi w niedziele o 16.30.

2. W najbliższy poniedziałek 21.10 będziemy łączyć się w modlitwie z naszym Seminarium Duchownym w Pelplinie gdzie klerycy cały dzień będą modlić się za naszą parafię. Ten tzw. Most Modlitewny ma także zaangażować każdego z nas do modlitwy w intencjach naszej wspólnoty ale także kleryków i nowych powołań kapłańskich. Zapraszamy więc 21 października na 20.00 na wspólne uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, które poprowadzi zespół muzyczny „Dzięki Twej Łasce”. W tym samym czasie będą modlić się za nas klerycy w kaplicy seminaryjnej. Natomiast w środę w naszej parafii od godz. 8.00 do Mszy św. i od godz. 16.00 do Mszy św. adoracja i różaniec w intencji powołań.

3. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pod chórem wyłożone są kartki na tzw. „zdrowaśki” i na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które odprawiane będą w sobotę 2.11 o godz. 17.00, we wtorek 5.11 o godz. 17.00 i w piątek 8.11 o 17.00. Zdrowaśki i na Msze święte można składać w biurze parafialnym, a także w zakrystii po Mszach św. Przypominamy także o wcześniejszym uporządkowaniu grobów swoich bliskich.

4. Ruszyły zapisy na kolejny Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca, który odbędzie się od 29 listopada do 1 grudnia w Szkole Katolickiej. Kurs kończy się uzyskaniem zaświadczenia o przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Zapisy odbywają się przez stronę ewangelizacjapelplin.pl. Informacje w biurze parafialnym i w gablocie.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w inicjatywie obywatelskiej i głosowali za renowacją figury Matki Bożej Zwycięskiej na ul. Wojska Polskiego. Zebrano ok. 900 głosów. To jednak za mało i póki co propozycja przepadła.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Francji od 6 do 14 lipca 2020 r. Zapisy u ks. Grzegorza i w biurze parafialnym. Plan wywieszony jest w gablocie.

7. Trwa nasza parafialna akcja „KORALE DLA MARYI”. Prosimy Panie, które chcą w tej akcji uczestniczyć aby przynosiły i ofiarowały swoje korale – naturalne lub sztuczne. Z zebranych korali zrobimy ozdobną szarfę na ołtarz główny. Korale można przynosić do biura parafialnego lub do zakrystii.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na nasze parafialne inwestycje.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto poświęcenia naszego Kościoła.