Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
723274

1. Zapraszamy na ostatnie Roraty w poniedziałek i we wtorek o godz. 6.45.

2. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w poniedziałek 23 grudnia wieczorem od 19.00 do 21.30.

3. W sklepiku parafialnym i w plebanii są do nabycia opłatki, a dziś po Mszach u ministrantów pięknie wydane pismo biblijne Galilea o Betlejem i historii Narodzenia Pańskiego wraz z wyjątkową płytą z kolędami świata.

4. We wtorek przypada Wigilia. Ze względu na wigilijny wieczór nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. wigilijna (głównie dla dzieci) z przywitaniem żłóbka będzie o godz. 20.00, a Pasterka jak zawsze o północy. Tegorocznej Pasterce będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. prof. Jan Walkusz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru wieczerzy wigilijnej, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i wspólnej modlitwie przy stole.

5. W oba Święta Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W święta jak zawsze nie słuchamy spowiedzi, chyba, że w wyjątkowych przypadkach. Ponadto na piątek 27 grudnia Biskup Diecezjalny udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

6. W II Święto Bożego Narodzenia o godz. 10.00 będzie śpiewał nasz parafialny chór „Parati Semper”. Zbiórka do puszek przed kościołem w ten dzień przeznaczona będzie na KUL.

7. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W czwartek 26 grudnia św. Szczepana, pierwszego męczennika. W piątek 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

8. Zaraz po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane „Kolędą”. W związku z tymi wizytami nie będzie Mszy św. wieczornych od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele natomiast Msze św. będą w zwykłym porządku. Biuro parafialne w czasie kolęd będzie czynne tylko do południa. Gdyby ktoś chciał wspomóc nasze remonty parafialne to będzie mógł to uczynić również na kolędach, składając w osobnej kopercie swój datek na ten cel, można podać jednocześnie dane ofiarodawcy. W tym roku udało się zrobić alarm i monitoring w Kościele i na plebanii. W plebanii wyremontowaliśmy klatkę schodową i niektóre pokoje. W związku z rewitalizacją dziedzińca kościelnego w przyszłym roku planujemy kolejne prace: wycinka 4 pozostałych drzew, usunięcie korzeni, usunięcie zbiornika po oleju opałowym oraz kamieni. W kościele planujemy wymalować kruchtę. Cały plan kolęd wywieszony jest w gablocie parafialnej a także w naszej gazetce parafialnej. W ogłoszeniach parafialnych będziemy go podawać sukcesywnie na bieżący tydzień.

9.Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną po sanktuariach Francji od 6 do 14 lipca 2020 r. Zapisy u ks. Grzegorza i w biurze parafialnym. Plan wywieszony jest w gablocie.