Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
2229999

1. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o godz. 8.30, po której będzie Msza Św. Nie będzie natomiast Drogi Krzyżowej wieczornej, ponieważ o 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Zaczynamy pod kościołem Św. Józefa a kończymy przy Klasztorku. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę, na godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2.W piątek będzie też ekstremalna Droga Krzyżowa – trasa ok 30 km. w nocy. Początek przy Kościele w Sartowicach o godz. 20.00.

3. W sobotę 1 kwietnia będzie marsz w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II. Początek                     o godz. 12.30 Mszą św. w Klasztorku. Później przemarsz z różańcem w ręku do Przechowa i tam w Kościele Chrystusa Króla pokłon relikwiom św. Jana Pawła II.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień Niedzielą Palmową, podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed Mszą św. o 12.00 procesja z palmami – gromadzimy się przed wieżą bramną. Ministranci i scholka będą sprzedawać palmy. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wakacyjny wyjazd.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, o godz. 8.00 różaniec wynagradzający NS NMP. W sobotę także od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią przed świętami.

6.Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela                                                   w dniach 14 – 21 VII 2023 roku. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Grzegorza.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się               w niedzielę 26.03 także po Mszy o 17:00 w salce przy kościele.

8. Dzisiaj po Mszach św. przy przedszkolu „Aniołowo” będzie kiermasz ozdób świątecznych. Zysk z kiermaszu przeznaczony będzie na operację dla Julki.

9. W naszej parafii powstaje wspólnota formacyjna dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież, która chciałaby w gronie rówieśników bardziej poznać Pana Boga, zaangażować się w życie parafii, a także miło spędzić czas. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 18:00 w salce przy kościele.

10. Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie w Świeciu ponownie apeluje do mieszkańców Świecia o pomoc w zebraniu: leków (przeciwbólowych, przeciwzapalnych i na przeziębienie), żywności (suchej, konserwowanej, do łatwego przygotowania), świec, karimat i śpiworów, latarek i kuchenek turystycznych, ciepłej odzieży w dobrym stanie (spodni, kurtek i bielizny), środków higieny (proszków, mydła, pasty do zębów, pampersów), mąki do wypieku chleba. Chętni proszeni są o dostarczenie darów do Wielkiego Czwartku - 6 kwietnia, do sklepu /magazynu Fundacji Makowo przy ul. Mickiewicza 27 w Świeciu, w godz. od 9 do 17.