Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
2012868

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO   NA   UROCZYSTOŚĆ  

ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO   2023 R.

Drodzy Siostry i Bracia!

Umiłowani Kapłani!

Od najdawniejszych czasów w dniu Wielkanocy liturgia rozpoczyna się słowami: „Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą”. Według liturgii są to pierwsze słowa skierowane przez Syna do Ojca po zmartwychwstaniu, po powrocie z nocy śmierci do świata żyjących.

 

Te same słowa dzisiaj Chrystus kieruje do nas, zapewniając jednocześnie, że dla Niego nie ma nic niemożliwego. A skoro zawsze jest z nami – przede wszystkim w Kościele i sakramentach – to w ten sposób z Jego łaski i mocy możemy czerpać każdego dnia.

Ten rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niektórzy ulegając patrzeniu na naszą wspólnotę jedynie w ludzki sposób, są zagubieni i odchodzą. Pragniemy, jako ludzie ufający Bogu, doświadczający paschalnej radości, pełniej uwierzyć, że rzeczywiście Głową Kościoła jest Jezus Chrystus. Ten, który zwyciężył śmierć, piekło i szatana przeprowadza nas z ciemności do światła, z niewoli do wolności, obmywa nas z brudu i daje nowe życie. Dzieje się to w Chrystusowym Kościele, w naszych rodzinach, które są domowym Kościołem i życiu osobistym każdego chrześcijanina.

Dzisiaj, zatem życzę każdej i każdemu z Was głębokiej wiary w nieustającą obecność Zmartwychwstałego. Niech On obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech doświadczenie Jego bliskości i Miłości da nam siłę, aby okazać podobną miłość tym, których dobry Bóg postawił na naszej drodze. Ku temu z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna                                                                           Pelplin, dnia 9.04.2023 r.

1. W Pierwsze i Drugie Święto Wielkanocy Msze św. w porządku niedzielnym, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20.00 w oba święta. W drugie święto zbiórka do puszek na KUL.

2.W przyszłą niedzielę na zakończenie oktawy wielkanocnej przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek w Święto Miłosierdzia przeznaczona będzie na cele dobroczynne.

3. Do przyszłej niedzieli codziennie odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego: w pierwsze             i drugie święto o 9.45 i 16.45; od wtorku do soboty o 16.45, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego przed każdą Mszą św. Zapraszamy.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu zaangażowali się w Liturgię oraz przyczynili się do przygotowania Kościoła na Święte Triduum Paschalne. Wielkie Bóg zapłać.

5. Katolickie przedszkole „Aniołowo” i Katolicka szkoła podstawowa zapraszają na Dni Drzwi Otwartych 15 kwietnia od w przedszkolu od 10.00 do 12.00 i 16 kwietnia w szkole o 15.00                     i o 16.00. Będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną i lokalową oraz z kadrą obu placówek.

6. W związku z docierającymi do nas wiadomościami informujemy, że parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu (ani żaden jej przedstawiciel) nie jest autorem listów, w których zawarto wezwanie do spowiedzi i uiszczenia opłaty. Parafia nie wysyłała żadnych listownych powiadomień, więc wszelkie otrzymane listy należy uznać za próbę oszustwa. Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z prawem kanonicznym (kan. 848) żaden kapłan nie może domagać się niczego za udzielenie sakramentu pokuty i pojednania.