Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1946292

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

24 VII – św. Kinga, dziewica

25 VII – św. Jakub Starszy – Apostoł - święto

26 VII – św. Joachim i Anna, rodzice NMP

29 VII – św. Marta, Marii i Łazarza

1. Na czas wakacyjny życzymy naszym parafianom dobrego wypoczynku podczas urlopów. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

2. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.

3. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę.

4. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 27.07. o godz. 18.00 w plebanii. Zapraszam

5. Nasza Parafia po długich staraniach otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 2 743 480 zł. na remont Kościoła. Konkretnie pieniądze te są przeznaczone na odwodnienie i osuszenie północnej ściany Kościoła, na wymianę okien, rynien i rur spustowych po stronie północnej oraz na wykonanie projektu tego remontu. Cieszę się bardzo, że uwzględniono nasz wniosek.

Jako proboszcz parafii chcę bardzo mocno podziękować Panu Ministrowi Łukaszowi Schreiberowi i Panu Wojewodzie Radosławowi Kempińskiemu za wielkie zaangażowanie w naszą sprawę i pomoc. Szczególne podziękowania kieruję do Radnego Powiatu Świeckiego Pana Grzegorza Gorala, bez którego pomocy i wielkiego zaangażowania by się nam nie udało.

6.We wtorek z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach św. święcenie pojazdów na parkingu od strony szkoły.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiesław Obiała i Henryk Grzyb. Wieczny odpoczynek...