Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1946314

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

31 VII – św. Ignacy z Loyoli

1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła

4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, patron proboszczów

1. W środę 2 sierpnia w naszym Kościele obchodzić będziemy odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. będą o godz. 8.30, 10.00 oraz Suma odpustowa o godz. 17.00. Jest to ostatni Odpust w parafii, kiedy proboszczem jest ks. Leszek Grzela, dlatego Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Proboszcz. Jest to jednocześnie Msza św. pożegnalna ustępującego Proboszcza.Kazanie wygłosi ks. Zbigniew Straszewski. Okazja do spowiedzi w dniach poprzedzających przed Mszami św. Po uroczystej sumie zapraszamy wszystkich do ogrodów przy plebanii na dalsze wspólne świętowanie. Będzie można się posilić, ochłodzić a także przygotowaliśmy kilka atrakcji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy

2. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.

3. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę.

4. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu, a w sobotę o godz. 8.00 Różaniec wynagradzający.

6.Chorych ks. Marek odwiedzi w sobotę od godz. 8.00.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Bogdańska. Wieczny odpoczynek...