Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
2230003

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik

17 VIII – św. Jacek, prezbiter

1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w niedzielę. O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne inwestycje.

3. Ks. Biskup odwołał z dniem 20 sierpnia z urzędu proboszcza naszej parafii ks. Leszka Grzelę oraz z urzędu wikariusza naszej parafii ks. Grzegorza Worobca i powołał Go jako wikariusza do parafii św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim. Jednocześnie Ks. Biskup mianował Ks. Michała Kępę proboszczem w naszej parafii. Życzymy nowemu proboszczowi obfitości łask Bożych na nowej placówce.

4.W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

5. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.

6. W uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy modlitewnie i finansowo wspierać Słowenię, która boryka się z wielką powodzią. Caritas organizuje zbiórkę do puszek po wszystkich Mszach we wtorek.